Jakie naprawdę są prawa człowieka?

Wierzytelności

Uważam, że koncepcja praw jest strasznie pomieszana, myląca i przez niektórych celowo wprowadzana w błąd.

Chociaż intencja Organizacji Narodów Zjednoczonych była dobra, kiedy wprowadzono ją w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, prawa te mają tendencję do wywoływania stanu umysłu i bytu. Są przez niektórych wykorzystywani.

Na przykład, ile razy słyszeliśmy, że osoba ma prawo do wolności słowa, aby oczerniać i poniżać innych publicznie? Słyszałem o tym, że tak często nadużywane.

Prawa zawarte w Powszechnej deklaracji praw człowieka są prawami o dobrych intencjach, które niektórzy chcą wprowadzić na mocy prawa. I mają dobre intencje. Ale mają tendencję do niewłaściwego używania i dezorientacji z powodu niezbyt dobrego znaczenia.

Jak już powiedziano, są to prawa człowieka. Oznacza to, że są wytwarzane przez ludzi i nadzorowane przez ludzi. Nie są to prawa naturalne. Nie rodzimy się z tymi prawami człowieka.

Istnieją prawa naturalne i są one prawem odpływowym. Z drugiej strony prawa człowieka są napływającym prawem, a zatem mogą prowadzić do stanu umysłu ofiary lub do mentalności typu „co zrobiłaś”.

Jedyne prawa, z którymi się rodzisz, to następujące naturalne dane od Boga. Są to prawo do współczucia, prawo do uprzejmości wobec innych i prawo do pomagania innym. Masz te prawa. Są instynktowni. Zdarzają się bez myślenia. Gdyby świat żył z myślą o nich, byłoby to lepsze miejsce. Promowali je wszyscy wielcy myśliciele ducha. Zwierzęta też je subskrybują. Są naturalne w życiu.

Możesz ewentualnie dodać inne osoby, takie jak masz prawo do ochrony siebie i swojej rodziny oraz przyjaciół i grup.

Ale nie można tego egzekwować. Nie można cię uczynić miłym. Nie możesz zostać zmuszony do pomocy. Nie można zmusić cię do ochrony siebie i innych. Zatem przekształcamy te prawa naturalne w prawa człowieka, aby mogły być egzekwowane przez prawo.

Więc, kiedy czytasz prawa, zrozum, że działają one tylko wtedy, gdy są używane ze współczuciem, życzliwością i staraniem się pomóc.

A jeśli jesteś uprzejmy, współczujący i działasz w ten sposób, pomagając, wtedy naturalnie otrzymasz z powrotem wzajemne prawa, które nazywamy Prawami Człowieka. Ale jeśli jesteś nieuprzejmy, samolubny i tak dalej, przekonasz się, że twoje tak zwane prawa są ciągle deptane.

Tak działa wszechświat wokół nas.