Odszkodowanie – Oto zestaw pytań, które…

Kancelaria Prawna

Jeśli spotkałeś się z niefortunnym wypadkiem w miejscu pracy, potrzebujesz odszkodowania, nadszedł czas, aby się odeprzeć i poważnie potraktować roszczenie pracownika o odszkodowanie. Tak, zranienie pracownika w miejscu pracy może mieć ogromny wpływ na rodzinę, zwłaszcza jeśli jest on samotnym zwycięzcą rodziny, może to prowadzić do trudnej sytuacji w rodzinie.

Pozwól, że powiem ci, że jeśli doznałeś obrażeń w miejscu pracy, nie tylko jesteś zobowiązany do świadczenia z tytułu odszkodowania dla pracownika, ale również koszty leczenia zostaną opłacone przez pracodawcę. Z drugiej strony, jeśli podczas wypadku doznałeś jakiejkolwiek niepełnosprawności, możesz również zastosować świadczenia z tytułu niepełnosprawności. Nie jest to jednak tak łatwe, jak ubieganie się o odszkodowanie, a rekompensata jest wypłacana. Wielokrotnie agenci towarzystwa ubezpieczeniowego odmawiają przyznania jakiejkolwiek rekompensaty i ubezpieczenia medycznego. Jeśli jednak masz po swojej stronie prawnika odszkodowawczego, stoły mogą się odwrócić i możesz wrócić z dużo większym niż oczekiwane odszkodowaniem.

Jednak, aby osiągnąć sukces, musisz zatrudnić wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika odszkodowawczego. Zanim zaczniesz wynajmować kancelarię zajmującą się szkodami w miejscu pracy, oto zestaw pytań, które powinieneś im zadać.

Czy zajmujesz się roszczeniami z tytułu wypadków przy pracy?

Może to zabrzmieć jak naprawdę nieistotne pytanie, ale uwierzcie mi, że nie dzieje się tak, jeśli znalazłeś prawnika na własną rękę, a nie poprzez przeglądanie stron internetowych lub rekomendacji ludzi. Biorąc pod uwagę stabilność finansową i potencjalne długoterminowe zdrowie, musisz dokonywać właściwych wyborów i zamiast zatrudniać profesjonalnego prawnika, zatrudnić eksperta i wykwalifikowanego prawnika, który wcześniej zajmował się podobnymi sprawami i reprezentował poszkodowanych pracowników w przeszłość.

Ile spraw załatwiłeś podobnie jak moje?

Aby dowiedzieć się o doświadczeniu prawnika w podobnych sprawach, zapytaj prawnika, ile roszczeń podobnego rodzaju rozpatrzyło wcześniej. Nie trzeba podawać dokładnej liczby, ale ok. Poprzez to pytanie chcesz tylko wiedzieć, czy prawnicy mieli już podobne sprawy i czy są zaznajomieni z procesem prawa odszkodowawczego pracownika w twoim stanie.

Jaki jest Twój wskaźnik powodzenia w sprawach dotyczących odszkodowań?

Możliwe, że prawnik może nie być w stanie dostarczyć ci dokładnej liczby spraw, które mogli załatwić w związku ze sprawą o odszkodowanie, ale jest całkiem oczywiste, że wskaźnik powodzenia powinien wynosić 90% lub więcej.

Czy kwalifikuję się do otrzymania świadczeń pracowniczych?

Ponownie jest to bardzo ważne pytanie. Pozwól, że powiem ci, że zawsze jest krótki termin na roszczenie o odszkodowanie. Musisz zrozumieć swoje ograniczenia przed złożeniem wniosku. Nie wszyscy pracownicy kwalifikują się do roszczenia i zanim przejdziesz dalej, powinieneś potwierdzić od prawnika, czy kwalifikujesz się do roszczenia, czy nie.

Czy mogę pozwać mojego pracodawcę?

Złożenie wniosku o odszkodowanie dla pracownika nie obejmuje procesu sądowego przeciwko pracodawcy. W rzeczywistości, jeśli złożyłeś wniosek o odszkodowanie dla pracownika, nie możesz pozwać swojego pracodawcy. Tak więc, jeśli masz na myśli takie plany, skonsultuj się z prawnikiem.